SİTE DEMO AMAÇLIDIR. LÜTFEN SİPARİŞ VERMEYİNİZ!
-15% Erken Çocukluk Döneminde Gelişim (36-72 Ay)

Erken çocukluk döneminde gelişimi destekleyici nitelikteki bakım ve eğitsel ortamlar çocukların ilerleyen yıllarda eğitimde daha iyi öğrenme çıktıları işte ve sağlıkta daha nitelikli bir yaşam elde etme şansını artırmaktadır. İlk deneyimler insan beyninin mimarisini şekillendirir biçimlendirir ve çocuğun gelecekte sahip olacağı becerilerin/yeteneklerin derecesini ve doğasını büyük ölçüde belirler.
 
Her çocuk benzersiz olsa da tüm çocuklar belli bir hız ve gelişim örüntüsüne uymaktadır. İlk yıllarda çocuğu doğru bir şekilde anlarsak ve bu bağlamda gerekli desteği sunarsak bugünün çocuklarını gelecekte iyi yetişmiş yetişkinler olarak görmeyi bekleyebiliriz. Bunun için de erken çocukluk döneminde gelişimin iyi bilinmesinin bir gereklilik erken çocukluk alanında çalışan ve çalışacak olan meslek profesyonellerinin ise bu konuda iyi yetişmiş olmasının çok önemli olduğu bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
Bu kitap bu amaç doğrultusunda yazılmıştır. Kitapta gelişim alanları temel alınmış olup içeriğinde 9 bölüm bulunmaktadır. Kitapta yer alan bölümler sırasıyla; Erken Çocukluk Dönemi ve Gelişim Fiziksel Gelişim Motor Gelişim Bilişsel Gelişim Dil Gelişimi Sosyal-Duygusal Gelişim Kişilik Gelişimi Ahlak Gelişimi ve Cinsel Gelişimdir. Bu bölümlerde gelişim alanları çok yönlü olarak ele alınmış olup her bir gelişim alanına yönelik temel kavramlara 36-72 aylık çocukların gelişimsel özelliklerine gelişim alanına ilişkin kuramcıların görüşlerine gelişimi etkileyen faktörlere ve söz konusu gelişim alanının diğer gelişim alanlarıyla ilişkisine yer verilmiştir. Her biri alanında uzman bir ekiple büyük emek harcanarak oluşturulan bu kitap 36-72 aylık çocuklarla çalışan öğretmenler çocuk gelişimciler meslek profesyonelleri öğretmen adayları ebeveynler ve işi çocuklarla olan herkes için yazılmıştır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Erken Çocukluk Döneminde Gelişim (36-72 Ay)

  • Yayınevi : Pegem Akademi Yayıncılık
  • Kitap Kodu : 239914
  • ISBN No: 9786052415184
  • Yazarı : Elif Yılmaz
  • Sayfa Sayısı : 264
  • Dili : 3
  • Kitap Kapağı : 165x235
Sınırlı Süreli Teklif
  • 32,00₺
  • 27,20₺

Kurumsal Web Siteleri