SİTE DEMO AMAÇLIDIR. LÜTFEN SİPARİŞ VERMEYİNİZ!
-15% Gelecek için Eğitim - Farklı Ülkelerde Program Geliştirme Çalışmaları

Gelecek İçin Eğitim (GİE) kitabı yakın gelecekte Türk eğitim sisteminin nasıl olması gerektiğini ortaya koymak amacıyla geleceğin eğitimbilimcileri tarafından hazırlanmıştır. Bu çalışma grubunda yer alan tüm öğrencilerim büyük bir coşku ile "Nasıl bir eğitim?" sorusuna yanıt aramaya çalıştılar. Bu çalışmanın temel varsayımı "Nasıl bir eğitim sorusunun yanıtı nasıl bir insan ve nasıl bir eğitim programı anlayışının içinde aranmalıdır" görüşüne dayandırılmıştır. "Nasıl bir eğitim programı?" sorusu bizi farklı ülkelerin eğitim programlarını incelemeye yöneltti. İlk planda uluslararası başarıları olan ülkeleri belirleyip bu ülkelerin hem eğitim sistemlerini hem de program çalışmalarını incelemekle işe başlanmış ve buradan elde edilen snuçlara göre ülkemizin eğitim programlarının nasıl olması gerektiği ve nasıl bir insan yetiştirmemiz gerektiği konusu ele alınmıştır.

Bir ülkenin eğitim sistemi temelde nasıl bir insan yetiştirmeye ve bu insanı nasıl bir eğitim programı ile yetiştirmeye hizmet etmek amacıyla var olma durumundadır. Bu bağlamda eğitim sisteminde değişimin sağlanması eğitim programlarındaki çağdaş gelişmelerle sağlanır. Yönetsel ve biçimsel değişimler bir gelişim göstergesi olamaz. Buna karşın her gelişim bir değişimi içerir. Bu düşüncelerle yola çıkan ekibimiz gelecek için eğitimi gelişim yoluyla değişimi gerçekleştirmek amacıyla yola çıkmıştır.

Bu çalışmanın "Nasıl bir eğitim?" sorusuna yanıt arayanlara karşılaştırmalı eğitim çalışmalarına ilgi duyanlara ve farklı ülkelerdeki program geliştirme çalışmalarını merak edenlere az da olsa katkı getirmesi yazarları mutlu edecektir. Görüş ve önerilerinizin bu yapıtın sürekli aramaya çalıştığı "Nasıl bir eğitim?" "Nasıl bir insan?" ve "Nasıl bir eğitim programı?" sorularınayanıt bulmaya katkı getirmesini diliyoruz.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Gelecek için Eğitim - Farklı Ülkelerde Program Geliştirme Çalışmaları

  • Yayınevi : Pegem Akademi Yayıncılık
  • Kitap Kodu : 107117
  • ISBN No: 9786053640417
  • Yazarı : Özcan Demirel
  • Sayfa Sayısı : 238
  • Dili : 3
  • Kitap Kapağı : 16x23.5
Sınırlı Süreli Teklif
  • 32,00₺
  • 27,20₺

Kurumsal Web Siteleri