SİTE DEMO AMAÇLIDIR. LÜTFEN SİPARİŞ VERMEYİNİZ!
-15% Eğitimin Pin Kodu

1965 yılında Kastamonu’da doğdu. 1983-1984 eğitim-öğretim yılında Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Trabzon ve Ankara’da sınıf öğretmenliği ve okul müdür vekilliği yaptı. Öğretmenlik yaptığı dönemlerde Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi anabilim dalından 1992-1993 eğitim-öğretim yılında mezun oldu. MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı`nda matematik komisyonu üyeliği ve maarif müfettişliği yaptı. Ankara ve Gazi Üniversitelerinde eş zamanlı "Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi" alanında yüksek lisans yapan Cemaloğlu Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Doktora eğitiminden sonra 2004 yılında yardımcı doçent 2008 yılında doçent ve 2014 yılında profesör olarak atandı. Amerika Birleşik Devletleri’nde "Michigan State University" ve “University of Florida”da misafir öğretim üyesi statüsünde çalıştı. MEB - Dünya Bankası - Kurumsal Performans Yönetimi Ulusal Danışmanı Gazi Üniversitesi Okulları Bilim Kurulu Üyeliği ve değişik bakanlıklarda ve üniversitelerde stratejik plan danışmanlığı yaptı. Cemaloğlu yılda 100`ün üzerinde eğitim yönetim ve denetim üzerine konferans vermektedir. Yayımlanmış kitapları kitaplarda bölümleri ulusal ve uluslararası indekslerde taranan dergilerde makaleleri bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Cemaloğlu İngilizce bilmekte ve halen Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi`nde Eğitim Yönetimi anabilim dalında görev yapmaktadır.
 
Birkaç yıl önce Ankara’da Kızılay’dan 220 numaralı halk otobüsüne binip Gazi Üniversitesi’ne gidiyordum. Otobüs tenhaydı. Arkamdaki koltukta oturan genç karı-koca sohbet ediyordu. Adam kadına; “Sevgilim aşkım bebeğim” dedi.
Kadın kocasına “Cıvık cıvık konuşma” cevabını verdi.
Adam; “Niye cıvık cıvık konuşayım görmüyor musun sana güzel güzel sözler söylüyorum” dedi.
Kadın; “Sen adam olsan evleneli 5 yıl oldu bir bilezik alıp koluma takamadın” diyerek tepki gösterdi.
 
O gün doktora dersim vardı. Öğrencilere bu karı-koca anlaşabilir mi? diye sordum. Öğrenciler “Hayır anlaşamaz” dediler. Nedenini sorduğumda ise cevap veremediler. Bu karı-kocanın sorunu birbirlerinin PIN kodunu bilmiyor olmalarıydı. Adamın PIN kodu “onaylayıcı ve güzel sözler” kadının PIN kodu ise “hediye” idi. Garry Chapman Beş Sevgi Dili kitabında bu konuyu ele almıştı. 5 sevgi dili aslında PIN kodunun şifrelerini oluşturuyordu. Bireylerle etkili iletişim kurmanın yolu birbirinin PIN kodunu bilmekle ve yeri zamanı gelince doğru numaraları girmekle mümkün hale gelir. PIN kodu yanlış girilirse PUK kodu o da yanlış girilirse süreç olumsuz bir yöne doğru evrilmeye başlar. Her mesleğin inceliğinde her ilişkinin özünde olduğu gibi eğitimin de PIN kodu vardır. Bu kitabın adının kısa hikâyesini bu örnek olay oluşturmaktadır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Eğitimin Pin Kodu

  • Yayınevi : Pegem Akademi Yayıncılık
  • Kitap Kodu : 233610
  • ISBN No: 9786052415009
  • Yazarı : Necati Cemaloğlu
  • Sayfa Sayısı : 312
  • Dili : 3
  • Kitap Kapağı : 135x21
Sınırlı Süreli Teklif
  • 32,00₺
  • 27,20₺

Kurumsal Web Siteleri